Darba attiecību izbeigšana uz pušu vienošanās pamata

J
jautā:
17. jūlijā, 2017
Andžela

Labdien! Uzrakstīju iesniegumu par darba līguma pārtraukšanu pēc abpusējas vienošanās, jo no septembra turpināšu studijas augstskolā klātienē. Darba devējs mutiski piekrita, bet, kad atnesa līgumu uz parakstu par atbrīvošanu no darba, tad uzrakstīja, ka atbrīvot pēc pašas vēlēšanās. Vai darba devējs ir tiesīgs tā darīt? Paldies!

A
atbild:
21. jūlijā, 2017
Zaida Kalniņa
LV portāls

Gan darbiniekam, gan darba devējam ir tiesības ierosināt darba attiecības izbeigt, pusēm vienojoties.

Darba likuma 114. pants nosaka, ka šādā gadījumā ir slēdzams līgums, kurā ir rakstveidā nostiprināta un parakstīta pušu vienošanās.

Ja iesniedzāt darba devējam iesniegumu par darba attiecību izbeigšanu, pusēm vienojoties, pamatojoties uz Darba likuma 114. pantu, tad darba devējs īpaši sagatavotajā  vienošanās līgumā nevar minēt pamatojumu – darba ņēmēja uzteikums jeb pēc pašas vēlēšanās ( DL 100. pants).

Ja darba devējs nepiekrīt darba attiecības izbeigt uz vienošanās pamata, tad tiek izdots darba devēja rīkojums par darbinieka atbrīvošanu, pamatojoties uz Darba likuma 100. pantu.