Lasīšanai: 1 minūte

13. maijs – pirmssvētku diena

J
jautā:
22. maijā, 2017
Antra

Labdien! Man ir jautājums par stundu skaitu 2017. gada maijā sakarā ar pārcelto darba dienu no 5. maija uz 13. maiju. Vai maija stundas ir 166 vai 167, jo 5. maijs, ko atstrādāja 13. maijā, nebija pirmssvētku diena, bet 13. maijs bija pirmssvētku diena?

A
atbild:
09. jūnijā, 2017
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Darbiniekiem, kas strādāja 2017. gada 13. maijā, darba diena bija jāsaīsina vismaz par vienu stundu, jo 14. maijs bija Mātes diena, tātad – pirmssvētku diena. Noteikums par darba laika saīsināšanu izriet no Darba likuma 135. pantā paredzētā regulējuma, kas nosaka, ka pirms svētku dienām darba dienas ilgums saīsināms par vienu stundu, ja darba koplīgumā, darba kārtības noteikumos vai darba līgumā nav noteikts īsāks darba laiks.

Jāpiezīmē, ka noteikums par darba dienas ilguma saīsināšanu ir attiecināms uz normālā darba laika darbiniekiem. Uz darbiniekiem, kas nodarbināti nepilnu darba laiku, noteikums par darba dienas ilguma saīsināšanu neattiecas.