Lasīšanai: 1 minūte

Kā skaidro terminu "rūpnieciski izgatavots"

J
jautā:
05. janvārī, 2017
D. Vagalis

Labdien! Ir nepieciešams skaidrojums terminam MK noteikumos Nr.500 "Vispārīgie būvnoteikumi" pie sadaļas – Būvju iedalījums grupās atbilstoši būvniecības procesam, ēku iedalījums grupās, terminam – rūpnieciski izgatavota vienstāva ēka. Jautājums – kāds ir skaidrojums terminam "rūpnieciski izgatavots" un kur tas LR likumdošanā ir skaidrots?

A
atbild:
13. janvārī, 2017

Rūpnieciski izgatavota ēka būvniecību regulējošajos normatīvajos aktos netiek definēta, bet šo jēdzienu lieto vispārpieņemtajā nozīmē, proti, ēka (konstrukcijas) ir izgatavota rūpnīcā (ražotnē), kuru pēc tam uzstāda un samontē būvlaukumā vai novieto kā vienu veselu būvizstrādājumu. Vienlaikus norādām, ka jābūt arī ražotāja sagatavotai būvizstrādājumu tehniskajai dokumentācijai (ekspluatācijas īpašību deklarācijai attiecībā uz būvizstrādājuma būtiskiem raksturlielumiem saskaņā ar attiecīgajām saskaņotajām tehniskajām specifikācijām).