Lasīšanai: 1 minūte

Vai bezdarbniekam maksā slimības pabalstu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
03. martā, 2023
Linda

Labdien! Šobrīd esmu bezdarbnieka statusā un saņemu pabalstu. Taču man ir sākusies akūta saslimšana. Vai, ja ģimenes ārsts atver darbnespējas lapu, man tiks izmaksāts slimības pabalsts? Vai bezdarbnieka statuss tiek pārtraukts uz saslimšanas laiku (jo es nevaru nodarboties ar aktīviem darba meklējumiem)? Vai arī tiek turpināta bezdarbnieka pabalsta izmaksa? Paldies par atbildi!

A
atbild:
13. martā, 2023

Bezdarbniekam par darbnespējas periodu slimības pabalstu nemaksā. Bezdarbnieka pabalsta saņēmējs ir sociāli apdrošināts, bet tikai pensijai. Bezdarbnieka pabalstu turpina maksāt arī slimības laikā.

Bezdarbnieka statuss netiek pārtraukts uz darbnespējas laiku, taču ir jāinformē Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) triju nedēļu laikā no pārejošas darbnespējas sākuma par pārejošas darbnespējas laiku, ja tas ir bijis ilgāks par desmit dienām.

Ja bezdarbnieks nepilda Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā noteiktos pienākumus, statusu zaudē un bezdarbnieka pabalsta izmaksu izbeidz.

Informācija par bezdarbnieka tiesībām un pienākumiem ir pieejama NVA tīmekļvietnē šeit.