DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

Jauna kārtība dzīvnieku un to izcelsmes produktu veterināro (veselības) sertifikātu izsniegšanai

Valdība otrdien, 11. jūnijā, akceptējusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto kārtību, kādā Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) izsniedz veterināro (veselības) sertifikātu dzīvnieku un dzīvnieku izcelsmes produktu pārvietošanai. Jaunā kārtība aizstās patlaban spēkā esošos Ministru kabineta 2010. gada 14. decembra noteikumus Nr. 1121 “Noteikumi par kārtību, kādā izsniedz dzīvnieku un dzīvnieku izcelsmes produktu veterināros (veselības) sertifikātus, un vispārīgajām veterinārajām prasībām dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktu apritei”.

Noteikumi paredz, ka iesniegumu veterinārā (veselības) sertifikāta saņemšanai, ko iesniedz PVD, var sagatavot brīvā formā vai aizpildot tiešsaistes veidlapu PVD vietnes e-pakalpojumu sadaļā. Noteikumi nosaka informāciju, kāda iesnieguma iesniedzējam (operatoram) jānorāda iesniegumā, ja to sagatavo brīvā formā. Savukārt PVD vietnes e-pakalpojumu sadaļā iesniegumā norādāmā informācija tiek atlasīta automātiski atkarībā no sūtījuma veida un pārvietošanas nolūka. Ja iesniegumā ir norādīta visa nepieciešamā informācija, PVD triju darbdienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas vienojas ar iesnieguma iesniedzēju par datumu un laiku, kurā oficiālais veterinārārsts attiecīgajam sūtījumam veiks oficiālo kontroli un citas oficiālās darbības, kuras nepieciešamas, lai pieņemtu lēmumu sūtījumam izsniegt veterināro (veselības) sertifikātu, vai atteikt tā izsniegšanu.

Noteikumi arī nosaka kārtību, kādā iesnieguma iesniedzējs saņem veterināro (veselības) sertifikātu dzīvnieku un dzīvnieku izcelsmes produktu izvešanai no Latvijas uz trešo valsti, ja to ievešanai attiecīgajā trešajā valstī nav noteikta veterinārā (veselības) sertifikāta parauga un PVD tāds jāsaskaņo. Šāda sertifikāta saskaņošana var būt laikietilpīga, un tas atkarīgs no galamērķa valsts ieinteresētības un izvirzītajām prasībām attiecīgajam sūtījuma veidam. Ievērojot minēto, noteikumi paredz, ka PVD triju darbadienu laikā informē iesnieguma iesniedzēju, ja saskaņošanas rezultātā ir panākta vienošanās ar trešo valsti par veterinārā (veselības) sertifikāta paraugu. Kad iesnieguma iesniedzējs ir sagatavojis trešās valsts prasībām atbilstošu dzīvnieku vai dzīvnieku izcelsmes produktu sūtījumu, viņam jāvēršas PVD ar iesniegumu veterinārā (veselības) sertifikāta saņemšanai atbilstoši noteiktajai kārtībai.

Noteikumi “Dzīvnieku un dzīvnieku izcelsmes produktu veterināro (veselības) sertifikātu izsniegšanas kārtība” stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI