DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Tiesībsargājošās iestādes pilnveido zināšanas par nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas izmeklēšanu

No 2022. gada 30. līdz 31. maijam norisinājās Valsts policijas organizēts seminārs “Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas apkarošanas speciālistu forums: aktuālās tendences un izaicinājumi NILL izmeklēšanas jomā”. Semināra mērķis bija sniegt teorētiskas un praktiskas zināšanas par jomas tendencēm, aktualitātēm un inovatīviem metodikas paņēmieniem nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas (NILL) izmeklēšanas gadījumos. Aktīvi turpinās darbs pie Valsts policijas un citu tiesībsargājošo iestāžu pārstāvju zināšanu pilnveidošanas par NILL izmeklēšanu un apkarošanu, jo šādiem ekonomiskajiem noziegumiem ir ne tikai dinamisks, bet arī starptautiska mēroga raksturs, kā arī augsta izmeklēšanas sarežģītības pakāpe.

Seminārā klātienē piedalījās 84 dalībnieki. Tika nodrošināta translācija arī tiešsaistē, kurā piedalījās aptuveni 90 dalībnieki. Seminārā vienkopus pulcējās dažādu tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji, prokurori un izmeklētāji.

Eksperti pārstāvēja tādas iestādes kā Finanšu izlūkošanas dienestu, Valsts ieņēmumu dienestu, Finanšu un kapitāla tirgus komisiju, Ģenerālprokuratūru un Valsts Policijas Galvenā kriminālpolicijas pārvaldi. Lai izceltu starptautisko praksi, semināra otrajā dienā uzstājās eksperti no Amerikas Savienoto Valstu vēstniecības, Lielbritānijas vēstniecības un Vācijas vēstniecības.

Semināru atklāja Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins, kurš uzsvēra: “Pēdējo piecu gadu laikā mēs esam paveikuši milzīgu darbu. Protams, to pierāda augstie rezultatīvie rādītāji, bet es īpaši vēlētos izcelt arī iespēju šajā laikā veicināt veiksmīgu un efektīvu sadarbību starp tiesībsargājošajām iestādēm. No operatīvās darbības un kriminālprocesa likumiem, mums ir doti brīnišķīgi instrumenti realizēt izmeklēšanas operatīvos pasākumus, lai atklātu noziedzīgi iegūtos līdzekļus un tos atsavinātu, tādā veidā graujot arī organizēto noziedzību un padarītu mantisko noziegumu izdarīšanu bezjēdzīgu.”

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieks Pauls Krūmiņš piemitināja: “Pateicoties sniegtajiem finanšu līdzekļiem no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta perioda programmas, mums Latvijā ir iespēja apmainīties ar savu pieredzi, dalīties ar veiksmīgām praksēm, un iegūt jaunas zināšanas gan no sadarbības partneriem, gan no ārzemju kolēģiem un speciālistiem.”

Semināra programmā bija dažādas lekcijas, pieredzes apmaiņa un diskusijas. Tika apskatītas tādas aktuālas tēmas kā finanšu izmeklēšana, bankas transakcijas, metodes OSINT (Open Source Intelligence) iespējas un Finanšu izlūkošanas dienesta atzinuma vērtēšanas process. Lai izceltu svarīgo sadarbības aspektu autonomās NILL lietās, seminārā uzsvēra partnerības nozīmi starp FID un Valsts policiju, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas lomu un citu starpinstitucionālo sadarbību. Seminārā tika pārrunātas arī jaunākās NILL jomas tendences, iespējas un izaicinājumi globālā aspektā. Ārvalstu eksperti īpaši izcēla un novērtēja sadarbību ar Latvijas tiesībsargājošām iestādēm.

Seminārs par ekonomisko noziegumu apkarošanas jautājumiem “Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas apkarošanas speciālistu forums: aktuālās tendences un izaicinājumi NILL izmeklēšanas jomā” norisinās Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021.gada perioda programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” projekta Nr.EEZ/VP/2020/1 “Atbalsts Valsts policijai ekonomisko noziegumu izmeklēšanas paātrināšanai un kvalitātes uzlabošanai Latvijā” ietvaros.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU