Lasīšanai: 1 minūte

Izsolē var pārdot sev piederošu un zemesgrāmatā nostiprinātu īpašumu

J
jautā:
26. maijā, 2016
Anna

Labdien! Izsolē ir pārdota 1/2 domājamā daļa nekustamā īpašuma. Jaunais kopīpašnieks vēlas rīkot vēl vienu izsoli un nu jau bez pirmā kopīpašnieka piekrišanas pārdot visu zemes gabalu. Ko var darīt pirmais domājamās daļas īpašnieks, lai izsole nenotiktu, jo pirms pirkšanas labi zināja, ka pirmais īpašnieks to nevēlas?

A
atbild:
03. jūnijā, 2016

Saskaņā ar Civillikumu par nekustamā īpašuma īpašnieku uzskatāma tā persona, kuras tiesības ir nostiprinātas zemesgrāmatā. Kopīpašuma gadījumā vienas daļas kopīpašnieks var pārdot tikai sev piederošo 1/2 domājamo daļu no īpašuma. Bez otra kopīpašnieka piekrišanas zemes gabalu kā vienu veselu pārdot nevar. Ja šāds darījums notiktu un tiktu pārdots viss zemes gabals, tad attiecībā pret veco kopīpašnieku tas nebūtu saistošs un spēkā.