Lasīšanai: 1 minūte

Valsts karogu var novietot gan ēkas fasādes vidū, gan stūrī

J
jautā:
06. aprīlī, 2016
Līga

Vai valsts karogam jābūt izkārtam tieši ēkas fasādei pa vidu, vai tas var būt arī izkārts pie ēkas stūra?

A
atbild:
11. aprīlī, 2016
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

Latvijas valsts karoga likumā un MK noteikumos Nr. 405 „Latvijas valsts karoga likuma piemērošanas noteikumi” nav noteikts, vai karogs novietojams ēkas fasādei pa vidu, vai pie ēkas stūra. Persona pati var izvēlēties, kur to novietot. Būtiski ievērot valsts karoga lietošanas kārtību.

MK noteikumu Nr. 405 8. punkts paredz: ja karogu lieto pie ēkas fasādes, to visā platumā (vertikālo malu) piestiprina pie karoga kāta, kas ievietots īpašā pie ēkas fasādes piestiprinātā karoga turētājā tā, lai karoga apakšējais stūris atrastos ne zemāk par 2,5 metriem no zemes.