Vispirms jānostiprina īpašuma tiesības zemesgrāmatā

J
jautā:
24. martā, 2016
sintija

Labdien. Interesē, kā rīkoties, ja nekustamā īpašuma mantinieks vēlas to pārdot, bet viņam ir tikai mantojuma apliecība? Kādas ir iespējas personai, kas vēlas to iegūt savā īpašumā? Vai mantiniekam ir jānostiprina sava manta zemesgrāmatā un tad jāpārdod, un tad jaunais īpašnieks atkal iet uz VZD un raksta uz sava vārda?

A
atbild:
29. martā, 2016
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

Civillikuma 994. pants noteic, ka par nekustamā īpašuma īpašnieku atzīstams tikai tas, kas par tādu ierakstīts zemesgrāmatā.

Lai varētu mantoto īpašumu pārdot, vispirms īpašuma tiesības uz to jānostiprina zemesgrāmatā. Mantojuma saņēmējam jādodas uz to zemesgrāmatu nodaļu, kuras darbības teritorijā atrodas mantotais īpašums.

Plašāka informācija par īpašuma tiesību nostiprināšanu pieejama zemesgrāmatas mājaslapā.

Pēc tam, kad mantojuma saņēmējs būs nostiprinājis īpašuma tiesības, nekustamo īpašumu varēs pārdot. Attiecīgi persona, kura to nopirks, iesniegs zemesgrāmatā dokumentus, lai nostiprinātu īpašuma tiesības uz sava vārda.