Labdien! Ja mans maksātnespējas process uzsākts un pabeigts Lielbritānijā, kur tieši jāiesniedz par to dokumenti Latvijā, ja Latvijas maksātnespējas reģistrā nav nekādu ziņu par mani? Un kā jārīkojas, lai atbloķētu tiesu izpildītāju nobloķētos bankas kontus un uzliktos liegumus CSDD automašīnai. Paldies jau iepriekš.
Ievērojot to, ka Jūsu maksātnespējas process pabeigts Lielbritānijā, bet kreditori atrodas Latvijā, konkrētajā gadījumā ir piemērojama Regula (EK) Nr.1346/2000 par maksātnespējas procedūrām (turpmāk – Regula).
Regulas 25.pants noteic, ka nolēmumus, ko sniegusi tiesa, kuras nolēmums par procedūras sākšanu ir atzīts saskaņā ar Regulas 16.pantu, un kas attiecas uz maksātnespējas procesa norisi un izbeigšanu, kā arī šajā tiesā apstiprinātos mierizlīgumus, atzīst bez turpmākām formalitātēm. Regula nodibina universāluma principu, kas sevī iekļauj visu parādnieka mantu, kā arī ietekmē visus parādnieka kreditorus. Regula garantē šā principa iedarbību, nosakot obligātu un automātisku atzīšanu visās dalībvalstīs (Wessels, Bob. European Union Regulation on Insolvency Proceedings. An Introductory Analysis, 2006. Pieejams tīmekļa vietnē www.insol.org).
Tātad citās dalībvalstīs nevar apstrīdēt maksātnespējas faktu, nedz arī maksātnespējas procesa norises un izbeigšanas sekas. Tādēļ, lai Lielbritānijas kompetentās institūcijas nolēmums un tā sekas būtu spēkā Latvijā, Latvijas institūcijām nav jāpieņem lēmums par dalībvalsts kompetentās institūcijas lēmuma atzīšanu vai reģistrēšanu, jo šis lēmums ir spēkā Latvijas Republikā kopš tā pasludināšanas brīža.
Lielbritānijas tiesas spriedumam par fiziskās personas saistību dzēšanu piemīt juridisks spēks, kas nodrošina iespēju šo dokumentu izmantot tiesību īstenošanai vai likumisko interešu aizstāvībai visās Eiropas Savienības dalībvalstīs attiecībā uz valsts iestādēm un citām juridiskām un fiziskām personām. Fiziskā persona, īstenojot savas tiesiskās intereses, var iesniegt tiesas lēmumu par fiziskās personas saistību dzēšanu un tā apliecinātu tulkojumu valsts valodā tiesu izpildītājam, kreditoram vai jebkurai citai fiziskai un juridiskai personai, un tas šīm personām ir tikpat saistošs kā tad, ja šo nolēmumu būtu pasludinājusi Latvijas tiesa.
Tātad, lai atbloķētu tiesu izpildītāja nobloķētos bankas kontus, Jums iepriekš minētie dokumenti, jāuzrāda konkrētajam tiesu izpildītājam.
Savukārt attiecībā uz lieguma noņemšanu automašīnai informējam, ka Ceļu satiksmes likuma 14.panta otrā daļa noteic, ka transportlīdzekļa atsavināšanas, reģistrācijas un citus aizliegumus dzēš, pamatojoties uz normatīvajiem aktiem, tās personas iesniegumu, pēc kuras iniciatīvas aizliegums reģistrēts, likumā noteikto amatpersonu lēmumu vai tiesas nolēmumu.
Maksātnespējas administrācija aicina Jūs sazināties ar Ceļu satiksmes drošības direkciju, lai iegūtu informāciju par personu (kreditoru), pēc kuras iniciatīvas reģistrēts aizliegums automašīnai, un tādējādi varētu veikt tālākas darbības, lai panāktu aizlieguma dzēšanu. Informējam, ka kreditoram, tāpat kā tiesu izpildītājam, ir saistošs Lielbritānijas tiesas lēmums par Jūsu saistību dzēšanu.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!