Bezdarbniekam darba nespējas lapa A netiek apmaksāta

J
jautā:
25. augustā, 2015
Anta

Labdien! Man ir piešķirts bezdarbnieka statuss jau nedēļu, saslimu un paņēmu slimības lapu A, vai VSAA apmaksā bezdarbniekam A lapu vai tikai B? Vai A lapu man ir izdevīgi iesniegt VSAA?

A
atbild:
28. augustā, 2015

Ja saslimāt, esot jau bezdarbnieka statusā, respektīvi, brīdī, kad darba attiecības ar Jums bija jau pārtrauktas, tad slimības nauda par slimošanas periodu - pirmajām 10 darba dienām darba nespējas lapas A ietvaros - apmaksāta netiek. Jo atbilstoši tiesību aktiem darba nespējas lapu A apmaksā darba devējs no saviem līdzekļiem.

Gadījumā, ja Jūsu slimošanas periods pārsniedz 10 dienas un Jums tiek izsniegta darba nespējas lapa B un ja ir veiktas obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas bezdarba gadījumam ne mazāk kā 9 mēnešus pēdējo 12 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas, tad ir iespēja no VSAA saņemt slimības pabalstu. Slimības pabalsts tiek apmaksāts no slimošanas 11.dienas. Slimības pabalstu bezdarbniekam izmaksā no sociālā budžeta.