Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājuma naudu un algu līdz atvaļinājumam jāizmaksā pirms atvaļinājuma

J
jautā:
13. jūlijā, 2015
Dace

Sveiki! Strādāju par skolotāju Rīgas skolā. No 15.06.15 - 05.07.15 bija atvaļinājuma pirmā daļa. Lieta ir tāda, ka pagājušā nedēļā vajadzēja saņemt algu par jūnijā nostrādātajām divām nedēļām. Šodien, sazvanot grāmatvedi, viņa paskaidroja, ka jūnija alga tika izmaksāta kopā ar atvaļinājuma algu 10.06.15. Bet vai tas ir korekti? Jo algu izmaksā nākamajā mēnesī par iepriekšējo mēnesi.

A
atbild:
16. jūlijā, 2015
Lidija Dārziņa
LV portāls

Darba likuma 69.panta 4.daļa nosaka pienākumu: samaksu par atvaļinājuma laiku un darba samaksu par līdz atvaļinājumam nostrādāto laiku izmaksā ne vēlāk kā vienu dienu pirms atvaļinājuma. Pēc darbinieka rakstveida pieprasījuma samaksu par atvaļinājuma laiku un darba samaksu par laiku, kas nostrādāts līdz atvaļinājumam, var izmaksāt citā laikā, bet ne vēlāk kā nākamajā darba samaksas izmaksas dienā.