Lasīšanai: 1 minūte

Svētku dienas apmaksātā atvaļinājuma brīvdienā

J
jautā:
12. septembrī, 2011
Iveta Pētermane

Labdien. Vēlos uzdot jautājumu par atvaļinājumu. Ja atvaļinājuma laikā svētku diena iekrīt sestdienā vai svētdienā, tad šīs dienas arī pagarina atvaļinājumu, vai tikai svētku dienas darba dienās pagarina atvaļinājumu? Paldies.

A
atbild:
13. septembrī, 2011
Valsts darba inspekcija
Edgars Timpa, Darba tiesību nodaļas juriskonsults

Ar svētku dienām Darba likuma 149.panta pirmajā daļā saprotamas visas svētku dienas, kas noteiktas ar likumu „Par svētku un atceres dienām”, neatkarīgi no tā, kādā no nedēļas dienām tās attiecīgajā gadā iekrīt.

Likumdevējs Darba likuma 149.panta pirmajā daļā nepārprotami ir noteicis, ka svētku dienas netiek ieskaitītas ikgadējā apmaksātā atvaļinājumā, neparedzot nekādus izņēmumus. Tas nozīmē, ka ikgadējais apmaksātais atvaļinājums tiek pagarināts arī par tām svētku dienām, kuras atvaļinājuma laikā iekrīt sestdienā vai svētdienā.

Papildu informāciju varat meklēt šajos normatīvajos aktos un LV portāla sagatavotajās publikācijās: