Lasīšanai: 1 minūte

Neizmantotā atvaļinājuma kompensācija pilnā apmērā, darba attiecības beidzot

J
jautā:
12. janvārī, 2015
Elita

Labdien! Neesmu izmantojusi atvaļinājumu jau divdesmit gadus. Vēlos pārtraukt darba attiecības. Vai darba devējam ir pienākums man izmaksāt kompensāciju par visiem neizmantotajiem atvaļinājumiem?

A
atbild:
15. janvārī, 2015
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 149.panta 5.punktā ir noteikts, ka ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma atlīdzināšana naudā ir pieļaujama gadījumos, kad darba tiesiskās attiecības tiek izbeigtas un darbinieks ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu nav izmantojis. Darba devējam ir pienākums izmaksāt atlīdzību par visu periodu, par kuru darbinieks nav izmantojis ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu.

Likums nav ierobežojis neapmaksāto atvaļinājumu periodu, tādējādi Jums ir tiesības, pamatojoties uz DL 149.panta 5.punktu, uzsakot darba attiecības, savā iesniegumā norādīt uz prasību saņemt kompensāciju par konkrētu laika periodu (precīzi gadi), kurā atvaļinājums netika izmantots.