Lasīšanai: 1 minūte

Papildatvaļinājuma piešķiršana

J
jautā:
01. janvārī, 2015
Olga

Labdien! Sakiet par jauno papildatvaļinājumu normu - obligāti piešķirams papildatvaļinājums ne mazāk par 1 dienu, ja aprūpē ir viens vai divi bērni līdz 14 gadu vecumam, bet, ja šis viens (vairāk bērnu ģimenē nav) bērns ir arī invalīds? Vai darba devējam jāpiešķir abi papildatvaļinājumi, respektīvi, kopā 4 darba dienas? Paldies!

A
atbild:
07. janvārī, 2015
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja darbinieka aprūpē ir viens bērns invalīds vecumā līdz 18 gadiem, tad darba devēja pienākums ir šim darbiniekam atbilstoši Darba likuma 151.panta pirmās daļas 1.punktam  piešķirt papildatvaļinājumu trīs darba dienu apmērā.