Lasīšanai: 1 minūte

Puses vienošanos var atcelt, ja tāda panākta

J
jautā:
01. decembrī, 2014
Olga

Labdien, uzņēmums, kurā strādāju, nolēma izbeigt darba attiecības ar mani (mana darba vieta vairs nav aktuāla kompānijai), saglabājot darba vietu vēl divus mēnešus. Tika parakstīta abpusēja vienošanās, bet dažas nedēļas vēlāk uzzināju, ka esmu stāvoklī jau vairāk par mēnesi. Vai šajā gadījumā var tikt anulēta abpusēja vienošanās, un uz ko es varu pretendēt?

A
atbild:
10. decembrī, 2014
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Konsultatīvā centra vadītāja

Izvērtējot situāciju, secināms, ka starp darbinieku un darba devēju ir parakstīta savstarpēja vienošanās par darba tiesisko attiecību izbeigšanu saskaņā ar Darba likuma 114.pantu

Darba likums neparedz ierobežojumus vai aizliegumus darba tiesisko attiecību izbeigšanai, savstarpēji vienojoties.  Tas nozīmē, ka Jums  būtu jāinformē darba devējs par izveidojušos situāciju; sekojoši puses, savstarpēji vienojoties, var atcelt noslēgto vienošanos par darba tiesisko attiecību izbeigšanos.