E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 5176
Lasīšanai: 3 minūtes
1
1

Par laulības noslēgšanu jāvēršas pie cietuma administrācijas

J
jautā:
12. septembrī, 2014
Karīna

Sveiki, kur vērsties, lai varētu apprecēties ar draugu, kurš atrodas cietumā?

A
atbild:
18. septembrī, 2014
Mudīte Luksa
LV portāls

Ja vēlaties noslēgt laulību ar notiesāto, kas atrodas ieslodzījuma vietā, Jums ir jāvēršas pie cietuma administrācijas.

Kārtību, kā notiek laulības reģistrācija ieslodzījuma vietā, nosaka Ministru kabineta noteikumu Nr.761 „ Noteikumi par civilstāvokļa aktu reģistriem kārtību” trešā daļa. 

MK noteikumos ir teikts:

„/../58. Persona, kura vēlas noslēgt laulību ar ieslodzīto personu, iesniegumu nosūta ieslodzījuma vietas administrācijai pa pastu vai iesniedz personīgi. Iesniegumā norāda, vai aizpildīto iesniegumu persona vēlas saņemt pa pastu vai personīgi.

59. Ieslodzījuma vietas administrācija nodod saņemto iesniegumu ieslodzītajai personai. Minētā persona aizpilda iesniegumu, norādot ziņas par sevi, un pievieno laulības noslēgšanai nepieciešamos dokumentus.

60. Ieslodzījuma vietas priekšnieks ar parakstu un zīmogu apliecina ieslodzītās personas parakstu. Iesniegumu un laulības noslēgšanai nepieciešamos dokumentus personai, kura vēlas noslēgt laulību ar ieslodzīto personu, izsniedz personīgi vai nosūta pa pastu.

61. Dzimtsarakstu nodaļas amatpersona, pieņemot iesniegumu vai izziņu par laulības noslēgšanai nepieciešamo dokumentu pārbaudi, vai garīdznieks, pieņemot izziņu par laulības noslēgšanai nepieciešamo dokumentu pārbaudi, vienojas ar ieslodzījuma vietas administrāciju un personu, kas vēlas noslēgt laulību ar ieslodzīto personu, par laulības noslēgšanas dienu un laiku./../”

 Laulības noslēgšanai nepieciešamos dokumentus nodrošina personas, kuras vēlas noslēgt laulību. Ja personām nav laulības noslēgšanai nepieciešamo dokumentu, tos pieprasa ar pilnvarotas personas vai brīvības atņemšanas vietas administrācijas starpniecību.

Ar brīvības atņemšanas iestādes priekšnieka parakstu apliecināto laulības noslēgšanas pieteikumu kopā ar citiem dokumentiem ir jāiesniedz dzimtsarakstu nodaļā, kuras darbības iecirknī atrodas brīvības atņemšanas iestāde, vai arī savas konfesijas garīdzniekam. To izdara persona, kura vēlas noslēgt laulību ar ieslodzīto. Personai, kura neatrodas brīvības atņemšanas iestādē, atļauja laulības noslēgšanai nav vajadzīga.

Dzimtsarakstu nodaļas pārzinis vai attiecīgās konfesijas garīdznieks pieņem pieteikumu laulības noslēgšanai, vienojas ar laulības pieteicēju un brīvības atņemšanas iestādes administrāciju par laulības noslēgšanas laiku un veic izsludināšanu. Laulību noslēdz noteiktajā laikā brīvības atņemšanas vietā divu pilngadīgu liecinieku klātbūtnē.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 59 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU