E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 12141
Lasīšanai: 2 minūtes

Ja pedagogs pilda arī tehniskā darbinieka pienākumus

J
jautā:
08. jūnijā, 2017
Marija

Darbinieks strādā par pedagogu, bet papildus ieņem arī tehniskā personāla amatu. Šādam darbiniekam ir tiesības izmantot pedagoga atvaļinājumu – 56 kalendāra dienas. Kā tehniskajam darbiniekam viņam pienākas atvaļinājums – 28 kalendāra dienas . Jautājums: 1) Kā pareizi atspoguļot dokumentos (rīkojumos, darba uzskaites tabulās) to periodu tehniskajam darbiniekam, kad viņš izmanto pedagogam pienākošos atvaļinājuma daļu, kura ir virs 28 kalendāra dienām (no 29 līdz 56 kalendāra dienām)? Kā dokumentēt viņa prombūtni tehniskā personāla amatā? 2) Atlīdzības likuma komentāros ir norādīts, ka gadījumā, kad pedagoga darbs nav pamatdarbs un darbiniekam tas nav izdevīgi, viņš ir tiesīgs atteikties no mazapmaksāta otra četru nedēļu atvaļinājuma (no 29 līdz 56 kalendāra dienām). Vai šajā gadījumā šī atlikusī pedagoga atvaļinājuma daļa pastāvīgi uzkrājas un darba attiecību izbeigšanas gadījumā vienalga ir kompensējama?

A
atbild:
15. jūnijā, 2017

Darbinieks savā darba vietā tiek pieņemts tikai vienā amatā. Ja viņš pieņemts darbā par pedagogu, tas ir viņa pamatdarbs. Darbinieks (pedagogs) ir tiesīgs pie tā paša darba devēja līdztekus pamatdarbam veikt papildu darbu, saņemot par to piemaksu līdz 30% no savas mēnešalgas. Tā kā darbinieks (pedagogs) strādā tikai vienā, pedagoga, amatā, tad viņam ir tiesības tikai uz vienu ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu kā pedagogam. Samaksa par papildu darba veikšanu tiek iekļauta vidējās izpeļņas aprēķinā, no kuras aprēķina atvaļinājuma naudu, bet nedod tiesības uz vēl vienu atvaļinājumu. Darbiniekam (pedagogam) saskaņā ar Izglītības likuma 52. pantu tiek piešķirts ikgadējais apmaksātais atvaļinājums – 8 kalendārās nedēļas, bet, ja viņš uzņēmies veikt tehniskā darbinieka pienākumus, tad pēc četrām nedēļām viņam jāierodas darbā un jāveic savi papildu darba pienākumi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 244 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU