TĒMA: Skola

Pedagogu aizvietošana slimības laikā

J
jautā:
13. augustā, 2019
Diāna

Esmu pedagogs. Vai man ir jāatstrādā tās stundas, kuras neesmu novadījusi slimības laikā, par ko man ir izsniegta slimības lapa. Skolā, kurā strādāju, pedagogam labāk neslimot. Pēc atgriešanās darbā ir jāstrādā lielāka slodze par to pašu algu, jo stundu sarakstā ir ieliktas tās stundas, kuras netika novadītas manas slimības dēļ, bet aizvietošana nebija iespējama pedagogu lielās noslodzes dēļ. Realitātē 6–8 kontaktstundu vietā ik dienu jānovada 10 stundas – un tā mēnesi no vietas. Alga gan paliek vecā. Vai mans darba devējs ievēro darba likumu un samaksā par padarīto darbu?

A
atbild:
03. septembrī, 2019

Normatīvie akti neregulē situāciju skolā viena vai vairāku pedagogu slimības laikā. Tas ir katras izglītības iestādes iekšējs organizatorisks jautājums. Izglītības iestādes vadība var mainīt stundu sarakstu, pārceļot citu skolotāju stundas vai kā citādi. Tomēr katram pedagogam ir pienākums izņemt visu mācību vielu, kas paredzēta konkrētajā laika posmā. Jautājumu par aizvietošanas kārtību izglītības iestādē vadībai var aktualizēt skolas arodorganizācija.