Lasīšanai: 1 minūte

Vai skolotāja alga ir atkarīga no priekšmeta, kuru viņš pasniedz

J
jautā:
13. martā, 2020
Mārtiņš

Labdien! Vai skolotāja alga ir atkarīga no priekšmeta, kuru viņš pasniedz? Vai, piemēram, sākumizglītības un vidusskolas matemātikas skolotāji saņem vienādu darba samaksu? Vai darba samaksa ir atkarīga no nostrādātā darba apjoma?

A
atbild:
18. martā, 2020

Pedagoga darba samaksas noteikšanas kārtību, darba samaksas apmēru un pedagoga darba slodzes lielumu nosaka noteikumi Nr. 836 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”.

Ja izglītības iestādē nav noteikta iekšēja kārtība vai noslēgts darba koplīgums, kas regulē šādus jautājumus, tad pedagoga darba slodzi un darba samaksu, kas nav mazāka par Ministru kabineta noteikto darba samaksu, nosaka iestādes vadītājs pēc saviem ieskatiem. Izglītības iestādes vadītājam būtu jāņem vērā pedagoga izglītība un profesionālā kvalifikācija, kā arī darba iemaņas un līdzšinējais darbs, no kā atkarīga turpmākā darba kvalitāte.