Lasīšanai: 1 minūte

Vai pēc BKA pienākas atvaļinājums

J
jautā:
04. jūnijā, 2020
Rita

Labdien! Līdz 1. aprīlim atrados bērna kopšanas atvaļinājumā, no 30. marta uzsāku darba gaitas: strādāju par pedagogu. Vai man pienākas atvaļinājums (un cik dienu)? Paldies!

A
atbild:
09. jūnijā, 2020

Uz šo jautājumu nevar atbildēt konkrēti, jo ir jāzina, par kādu nostrādāto laiku piešķirts iepriekšējais ikgadējais apmaksātais atvaļinājums.

Ja atvaļinājums nav ņemts “uz priekšu”, ir iespēja vienoties ar darba devēju par atvaļinājuma piešķiršanu vasarā, teorētiski var vienoties par pilna atvaļinājuma piešķiršanu. Tomēr, tā kā darba devēji ne vienmēr piekrīt piešķirt atvaļinājumu avansā, Darba likuma 149. pants noteic, ka kārtējā gadā atvaļinājuma daļa nedrīkst būt mazāka par divām nepārtrauktām kalendāra nedēļām. Pārējo atvaļinājuma daļu pievieno nākamā gada atvaļinājumam.