E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 17370
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Skola
3
3

Pēc BKA – līdzšinējais vai līdzvērtīgs darbs

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. jūlijā, 2019
Elīna

Labdien! Strādāju par sākumskolas skolotāju pašvaldības vidusskolā (pilnu slodzi).
Jūnija vidū atgriezos darbā pēc bērna kopšanas atvaļinājuma. Šajā mēnesī skolotāji sāk doties atvaļinājumā. Kad atgriezos no atvaļinājuma, man sākumā piedāvāja iet bezalgas atvaļinājumā, bet pēc tam piedāvāja pusslodzi. Vai ir likumīgi darbiniekam pēc bērna kopšanas atvaļinājuma piešķirt tikai pusslodzi? Vai darbavietai bija jānodrošina man tāda slodze, kāda bija, pirms devos bērna kopšanas atvaļinājumā?

A
atbild:
10. jūlijā, 2019

Darba likuma 156. panta trešā daļa nosaka: darbiniekam, kurš izmanto bērna kopšanas atvaļinājumu, tiek saglabāts iepriekšējais darbs. Ja tas nav iespējams, darba devējs nodrošina līdzīgu vai līdzvērtīgu darbu ar darbiniekam ne mazāk labvēlīgiem darba apstākļiem un nodarbinātības noteikumiem.

Šajā situācijā darba devējs rīkojās pretlikumīgi, piedāvājot noformēt bezalgas atvaļinājumu. Darbiniekam jāzina, ka bezalgas atvaļinājuma periodi, kas ir ilgāki par četrām nedēļām, netiek ieskaitīti darbinieka apdrošināšanas stāžā, jo netiek veiktas apdrošināšanas iemaksas.

Turklāt darba devēja pienākums bija sākumskolas skolotājai tarificēto darba slodzi noformēt vienam vai vairākiem aizvietotājiem, norādot, ka tās ir bērna kopšanas atvaļinājumā esošās skolotājas stundas, un, šai skolotājai atgriežoties, nodrošināt iepriekšējo darba slodzi.

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 116 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas