Lasīšanai: 1 minūte

Vai pedagogs ārkārtējās situācijas laikā algu saņems pilnā apmērā

J
jautā:
13. martā, 2020
Ina

Labdien! Strādāju izglītības iestādē par sociālo pedagogu. Algu saņemu no pašvaldības budžeta. Sakarā ar vīrusa epidēmiju skolēniem mācības notiek attālināti. Manos pienākumos neietilpst mācību stundu vadīšana, bet darbā esmu. Vai šajā situācijā darba algu saņemšu pilnā apmērā?

A
atbild:
03. aprīlī, 2020

Par dīkstāvi, kura nav radusies darbinieka vainas dēļ, darba devējam ir pienākums maksāt darbiniekam iepriekš noteikto atlīdzību līdz brīdim, kamēr ir spēkā darba līgums arī tad, ja reāli darba nav. To paredz Darba likums.

Izglītības iestāžu vadītājiem būtu jāseko ārkārtējās situācijas laikā noteiktajiem ierobežojumiem un pēc iespējas jāizvairās no darbinieku nodarbināšanas tieši izglītības iestādē.