Lasīšanai: 1 minūte

Darbinieku VID reģistrē darba devējs

J
jautā:
14. jūlijā, 2024
M

Labdien! Kādas procedūras man ir jāveic, ja es plānoju strādāt tikai vienu mēnesi vasarā? Vai man ir jāreģistrējas pie VID kā darba ņēmējam? Un kas jādara pēc tam, kad beidzu strādāt?

A
atbild:
17. jūlijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Atbilstoši Darba likuma 40. panta pirmajai daļai pirms darba uzsākšanas ir rakstveidā slēdzams darba līgums.

Darba devēja pienākums ir reģistrēt darbinieku Valsts ieņēmumu dienestā.

Informācija par darbinieku, kas uzsāk darbu, jāsniedz ne vēlāk kā vienu stundu pirms darba uzsākšanas, ja ziņas sniedz elektroniski (VID elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS)) vai ne vēlāk kā vienu dienu pirms darba uzsākšanas, ja ziņas sniedz papīra formā. Ja darbinieks zaudē darba ņēmēja statusu, tad informācija VID jāsniedz ne vēlāk kā 3 darba dienu laikā pēc tam.

Plašāk par reģistrēšanu izklāstīts VID tīmekļvietnē šeit.