E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 4458
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Ģimene
1
1

Fiktīvas laulības gadījumā - prasība par laulības neesamības atzīšanu

Publicēts pirms 10 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
27. maijā, 2014
agnese jansone

Sveiki. Man ir problēma... Apprecējos 2012.gada 29.decembrī Parīzē. Apprecējos, jo solīja, ka, ja noslēgšu laulību, dabūšu labi apmaksātu darbu, bet gala rezultātā nekā tāda nebija. Visu šo laiku viņš mēģināja nokārtot uzturēšanās atļauju Latvijā, bet es visādos veidos liku šķēršļus tam, jo negribu būt iesaistīta vēl šādā afērā! Un papildus aspekts - esmu grūtniecības 12.nedēļā, bet no cita vīrieša (latvieša), un ļoti negribu, lai kā bērna tēvs figurē pakistānietis, jo, runājot ar juristu, pat ja uztaisu DNS, bērna tēvs apliecībā būs tas, ar ko esmu laulībā! Kā lai izšķiros līdz bērniņa piedzimšanai, ja vīrs mani soda, par dokumentu nenokārtošanu nedod šķiršanos?

A
atbild:
28. maijā, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Civillikuma 60.pantā ir noteikts, ka par neesošu ir atzīstama laulība, kas noslēgta fiktīvi, t. i., bez nolūka izveidot ģimeni. Tātad Jums ir jāvēršas tiesā ar prasību par laulības neesamības atzīšanu

Civilprocesa likuma 234.pants noteic, ka prasību par laulības neesamību vai laulības šķiršanu var celt tiesā pēc prasītāja (šajā gadījumā - Jūsu) deklarētās dzīvesvietas. 

Civilprocesa likuma 128.panta otrās daļas 5.punkts noteic, ka, iesniedzot tiesā prasības pieteikumu, tajā norādāmi apstākļi, ar kuriem prasītājs pamato savu prasījumu, un pierādījumi, kas to apstiprina. Tātad Jums būs prasības pieteikumā jāpierāda, ka laulība ir noslēgta fiktīvi. Ja tiesa atzīs, ka tā ir bijusi fiktīvā laulība, tā Latvijā saskaņā ar Krimināllikumu ir atzīta par cilvēktirdzniecības veidu un vainīgie (šajā gadījumā personas, kas rosināja un veicināja šādas laulības noslēgšanu) būs saucami pie atbildības.  

Lai sagatavotu šādu prasības pieteikumu, Jums būtu ieteicams vērsties pie kāda ģimenes tiesībās praktizējoša jurista.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 84 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas