Ikgadējais atvaļinājums grūtniecei pirms došanās dekrētā

J
jautā:
17. aprīlī, 2014
Marite Dervinieka

Labdien, es pie darba devēja nostrādāju no 02.07.2013, bet no 20.01.2014 esmu uz slimības lapas, bet no 20.06.2014 man jāiet dekrēta atvaļinājumā. Kā man darīt ar atvaļinājumu, kas man pienākas? Darba devējs piedāvā pirms dekrēta atvaļinājuma izņemt. Kā labāk?

A
atbild:
17. aprīlī, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jūsu darba devējs Jums piedāvā izmantot atvaļinājumu pirms došanās dekrētā, jo to kā Jūsu tiesības paredz Darba likuma 150.panta 4.daļa - sievietei pēc viņas pieprasījuma ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu piešķir pirms grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma vai tieši pēc tā neatkarīgi no laika, kurā sieviete bijusi nodarbināta pie attiecīgā darba devēja.

Tātad no tā izriet, ka izmantot atvaļinājumu pirms dekrēta atvaļinājuma ir Jūsu tiesības, nevis obligāts pienākums. Var ieteikt konsultēties ar grāmatvedi, cik lielā mērā darba devēja izmaksātā atvaļinājuma nauda ietekmēs Jūsu tā saukto dekrēta naudu, ko savukārt maksās VSAA.