E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 3701
Lasīšanai: 2 minūtes

Atlūgumu var iesniegt slimības laikā

Publicēts pirms 12 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
05. februārī, 2014
Linda

Labdien! Es atrodos uz slimības lapas, bet vēlos izbeigt darba attiecības un gribu rakstīt atlūgumu. Vai man ir jānoslēdz esošā slimības lapa un tikai tad mani var atbrīvot vai arī mani var atbrīvot, kamēr slimības lapa nav noslēgta? Ar darba devēju esmu vienojusies, ka man nebūs jānostrādā slimošanas laiks un varu darba attiecības izbeigt pēc iespējas ātrāk. Bet ar kuru dienu lai rakstu atlūgumu - ar jebkuru vai kad būs noslēgta slimības lapa? Paldies!

A
atbild:
07. februārī, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls
Vēršam uzmanību, ka sniegtā atbilde ir informatīva un nav saistoša tiesību piemērotājiem.

Darba likuma 100.panta 1.daļa paredz, ka darbinieks var rakstveidā uzteikt darba līgumu vienu mēnesi iepriekš, ja vien darba līgumā vai darba koplīgumā nav noteikts īsāks uzteikuma termiņš. Vēl likums paredz pēc darbinieka pieprasījuma uzteikuma termiņā neieskaitīt pārejošas darbnespējas laiku, taču Jūs esat ar darba devēju vienojusies par pretējo, un tas nav aizliegts. 

No minētā izriet, ka Jums nav jāgaida īpašs brīdis, lai iesniegtu darba devējam uzteikumu. To drīkst darīt arī darba nespējas laikā. 

Tātad darbinieku var atbrīvot no darba mēnesi pēc darba uzteikuma uzrakstīšanas un iesniegšanas darba devējam, ja arī viņam vēl nav beigusies darbnespējas lapa.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 136 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas