Esmu trūcīgā un 2. grupas invalīde. Es saņemu 333,47 eiro pensiju un sociālo pabalstu 421,91 eiro. Īpašumi nepieder. Vai un kādā apmērā tiesu izpildītājs var veikt ieturējumu?
Jautājumā norādītā informācija par sociālajiem statusiem ir vērā ņemama, tomēr no parādsaistību samaksas tā jūs automātiski neatbrīvo. Atbilstoši jaunajai parādu piedziņas kārtībai tikai ļoti retos gadījumos ieturējumus nevar veikt.
Ja parādsaistību piedziņa uz tiesas nolēmuma pamata ir uzsākta, jums ir ļoti svarīgi būt saziņā ar tiesu izpildītāju. Proti, sazināties, izskaidrot savu finansiālo situāciju, sniegt par to apliecinājumus – izdrukas no bankas konta. Saziņas uzturēšana galvenokārt ir jūsu interesēs, lai parādsaistību dzēšana notiktu iespējami bez starpgadījumiem un atbilstoši reālajām iespējām.
Jums jāņem vērā, ka tiesu izpildītājs neredz jūsu bankas konta saturu un nezina, kādi naudas līdzekļi tajā tiek ieskaitīti. Turklāt tiesu izpildītājs pats neveic ieturējumus.
Saņemot no kreditora tiesas nolēmumu un izpildrakstu par parādu piedziņu, tiesu izpildītājs, ievērojot kreditora izvēlētos piedziņas līdzekļus (uz darba samaksu un tai pielīdzinātajiem maksājumiem, noguldījumiem kredītiestādē u. c. Civilprocesa likumā noteiktajiem piedziņas veidiem), sagatavo un attiecīgajām iestādēm nosūta rīkojumus. Tādējādi ieturējumus veic bankas, darba devēji, VSAA.
Ja saņemat pašvaldības sociālo pabalstu, kas atbilstoši Civilprocesa likuma 596. panta regulējumam ir summa, uz ko nevar vērst piedziņu, lai tas no bankas puses netiktu ieturēts, tiesu izpildītājs par to jāinformē.
Viena no iespējām nokārtot parādsaistības ir vienošanās noslēgšana ar tiesu izpildītāju par konkrētu ikmēneša maksājumu, neapķīlājot bankas kontu. Jāatceras, ka noslēgtā vienošanās par noteiktas ikmēneša summas novirzīšanu parādsaistību dzēšanai precīzi jāpilda.
Jums būtu noderīgi iepazīties ar LV portāla publikācijām par parādu piedziņas kārtību:
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 250 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!