Kā rīkoties, ja daudzdzīvokļu mājas apsaimniekošanas uzņēmums atteicās izsniegt mājas kopīpašniekiem aptaujas rezultātus? Mūsu mājas apsaimniekošanas uzņēmums pēc savas iniciatīvas nolēma veikt mājas kopīpašnieku aptauju par remontdarbiem mūsu mājā. Aptauja bija anonīma. Mājas kopīpašnieki droši zina, ka vairāk nekā puse mājas kopīpašnieku nobalsojuši pret renovācijas darbiem. Apsaimniekošanas uzņēmums, visticamāk, ir viltojis balsošanas protokolu, kurā it kā lielākā daļa mājas kopīpašnieku nobalsojuši par remontu. Oriģinālās kopīpašnieku balsošanas lapas (vai tās kopijas) aptaujā ir paslēptas. Mājas kopīpašnieki nosūtīja apsaimniekošanas uzņēmumam oficiālu pieprasījumu publicēt balsojušo parakstu oriģinālus (vai to kopijas) aptaujā. Apsaimniekošanas uzņēmums noraidīja pieprasījumu izsniegt aptaujas kopīpašnieku parakstus. Kā arī apsaimniekošanas uzņēmums steidzami plāno uzsākt remontdarbus, lai kopīpašnieki nepaspētu apstrīdēt fiktīvo lēmumu. Kā un kur to var apstrīdēt? Šobrīd kopīpašniekiem nav iespējas lauzt līgumu ar apsaimniekošanas uzņēmumu.
Dzīvokļu īpašniekiem ir tiesības par dzīvojamās mājas kopīpašuma jautājumiem pieņemt lēmumus aptaujas veidā. Šādas aptaujas iniciators var būt dzīvojamās mājas pārvaldnieks, dzīvokļa īpašnieks vai dzīvokļu īpašnieku kopības noteikta persona.
Jūsu aprakstā minētajam aptaujas procesam pilnīgi noteikti ir jānotiek atklāti, un ikvienam dzīvokļa īpašniekam ir jādod tiesības iepazīties ar aptaujas rezultātiem, tostarp gan ar sagatavoto balsošanas protokolu, gan pārējo dzīvokļu īpašnieku balsojuma rezultātiem. Proti, Dzīvokļa īpašuma likuma 20. panta trešā daļa paredz, ka par balsošanas rezultātiem aptaujas organizators sagatavo un paraksta balsošanas protokolu un piecu darba dienu laikā nosūta to visiem dzīvokļu īpašniekiem. Protokolā tostarp ir norādāms ne vien pats pieņemtais lēmums, bet arī: balsošanas rezultāts, citas būtiskas ziņas par balsojumu un pēc dzīvokļu īpašnieku pieprasījuma – atšķirīgo viedokļu saturs. Minētā panta ceturtā daļa turklāt paredz: ja kāds no dzīvokļu īpašniekiem to pieprasa, tad aptaujas organizatoram ir jāuzrāda pārējo dzīvokļu īpašnieku balsojuma rezultāti. Visbeidzot, panta sestā daļa noteic, ka aptaujas organizatoram ir pienākums 14 dienu laikā pievienot mājas lietai Būvniecības informācijas sistēmā balsošanas protokolu, kā arī katra dzīvokļa īpašnieka balsojumu – “par” vai “pret” – par katru aptaujā iekļauto jautājumu. Ņemot vērā visu minēto, jums ir tiesības iepazīties ar aptaujas rezultātiem Būvniecības informācijas sistēmā vai pieprasīt šo informāciju no pārvaldnieka.
Dzīvokļu īpašnieku kopības pieņemtais lēmums var tikt apstrīdēts, dzīvokļu īpašniekam vai vairākiem dzīvokļu īpašniekiem vēršoties ar prasību tiesā. Tiesa var atzīt dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu par spēkā neesošu, ja lēmums vai tā pieņemšanas procedūra ir pretrunā ar likuma noteikumiem (skat. 16. panta ceturto daļu).
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!