Cik procentus tiesu izpildītājs var ieturēt no bezdarbnieka pabalsta?
Vēršam uzmanību, ka šajā atbildē sniegtā tiesību normu interpretācija ir informatīva un tai piemīt vienīgi ieteikuma raksturs. |
Ieturējumu apmēru no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem (tai skaitā bezdarbnieka pabalsta) nosaka Civilprocesa likuma 594. pants.
Minētā norma paredz, ka ieturējumus parādu segšanai veic tikai no tās ienākumu daļas neto, kas pārsniedz 50% no minimālās mēneša algas bruto, pieskaitot vēl 15% no minimālās mēneša algas bruto par katru ieturējumu izdarīšanas brīdī apgādībā (nodokļu grāmatiņā) reģistrēto nepilngadīgo bērnu.
2025. gadā valstī noteiktā minimālā mēneša alga ir 740 eiro.
Līdz ar to minimālā saglabājamā ienākumu daļa, no kuras neveic ieturējumus, ir 50% no minimālās algas bruto (740 : 2 = 370 eiro) plus 15% no minimālās algas bruto par apgādībā reģistrētu bērnu (15% no 740 = 111 eiro).
Ieturējumus veic no atlikušās ienākumu summas neto (“uz rokas”) 30% vai 40% apmērā (tas ir atkarīgs no tā, cik izpildu lietās tiek veikta piedziņa – ja parāds ir viens, ieturējumus veic 30% apmērā, bet, ja vairāki, tad 40% apmērā).
Aprēķins ir teorētisks, tāpēc, ja ir radušies jautājumi, ieteicams sazināties ar savu zvērinātu tiesu izpildītāju, kurš izskaidros, kā veidojas ieturējumu apmērs konkrētajā izpildu lietā.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!