E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 35009
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Vide

Mājdzīvnieku reģistrācijas noteikumi

J
jautā:
07. janvārī, 2025
Aija

Labdien! Pagājušā gada martā no audzētājas Baldonē iegādājos suni. Audzētāja suni uzreiz manā īpašumā nepārrakstīja, aizbildinoties, ka to izdarīs vēlāk. Suni pirkām bez ciltsrakstiem, bet ar vienošanos, ja būs vajadzīgi ciltsraksti, tad konkrētais suns jāpāro ar viņas suni. Nolēmām, ka suni nepārosim. Audzētāja pēc tam ieradās manās mājas un kliedza uz bērniem, ka esam zagļi un viņai suni nozaguši. Man ir gan bankas maksājuma uzdevums, gan ss.lv sludinājums, kur viņa suni pārdod, gan Whatsapp ziņas, kur vienojamies par to, ka suni pērkam. Šobrīd viņa ir uzlikusi atzīmi LDC, ka suns ir nozagts, bet policija to nosauca par nepabeigtu darījumu. Ko es varu darīt, lai suni pārreģistrētu savā īpašumā? 

A
atbild:
08. janvārī, 2025

Ministru kabineta 2022. gada 21. jūnija noteikumi Nr. 359 “Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība” nosaka kārtību, kādā mājas (istabas) dzīvnieku – suni, kaķi un mājas (istabas) sesku – apzīmē, reģistrē un izslēdz no reģistra. Minēto noteikumu 17. punktā noteikta kārtība, kādā jāveic suņa, kaķa vai seska pārreģistrācija datubāzē, ja notikusi dzīvnieka īpašnieka maiņa (notikums ar dzīvnieku, to atsavinot). 

Noteikumu Nr. 359 “Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība” 16.1. apakšpunkts un 17. punkts paredz: 

“16. Datubāzē reģistrē šādas izmaiņas informācijā par reģistrētu mājas (istabas) dzīvnieku (turpmāk – notikums ar dzīvnieku): 

16.1. dzīvnieka īpašnieka maiņu, atsavinot dzīvnieku. 

17. Šo noteikumu 16.1. apakšpunktā minēto notikumu ar dzīvnieku 72 stundu laikā reģistrē vienā no šādiem veidiem:

17.1. klātienē pie praktizējoša veterinārārsta, pašvaldībā, dienestā vai valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā: 

17.1.1. ierodoties dzīvnieka īpašniekam vai viņa pilnvarotai personai un jaunajam dzīvnieka īpašniekam; 

17.1.2. ierodoties dzīvnieka īpašniekam vai viņa pilnvarotai personai un iesniedzot jaunā dzīvnieka īpašnieka apliecinātu šo noteikumu 8.2. apakšpunktā minēto informāciju; 

17.1.3. ierodoties dzīvnieka īpašniekam vai viņa pilnvarotai personai un norādot valsti, kurā dzīvnieks tiks turēts, kā arī jaunā dzīvnieka īpašnieka vārdu (vārdus) un uzvārdu, ja dzīvnieks tiks turēts citā valstī; 

17.2. dzīvnieka iepriekšējam un jaunajam īpašniekam – fiziskajai personai (izņemot nerezidentu) – autorizējoties valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv un ievadot informāciju par īpašnieka maiņu un jaunajam īpašniekam to apstiprinot; 

17.3. nosūtot Lauku atbalsta dienestam vai veterinārmedicīniskās prakses iestādei esošā un jaunā dzīvnieka īpašnieka elektroniski parakstītu iesniegumu ar šo noteikumu 8.2. apakšpunktā minēto informāciju.” 

Vislabāk konkrēto situāciju risināt, abām pusēm savstarpēji vienojoties. Ja vienošanos neizdodas panākt, strīdu var risināt, vēršoties tiesībsargājošajās iestādēs. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 210 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas