Labdien! Tēvs ir miris pirms 8 gadiem, testamentu viņš neatstāja. Mantojums tika sadalīts, divas māsas izņēma mantojuma apliecību, pārējās neizņēma. Māte savu īpašuma daļu pārdeva man, pārējās māsas atsakās pārdot, kaut šajā īpašumā nedzīvo. 1. Vai es varu vērsties tiesā par mantas piespiedu sadali un atpirkšanu? 2. Vai tas, ka māsas 8 gadus nav izņēmušas mantojuma apliecību, kaut kā ietekmē viņu īpašumtiesības? Paldies!
Ja gribu par mantojuma pieņemšanu ir izteikuši visi mantinieki, tad tas, ka kāds nav saņēmis mantojuma apliecību par savu mantojuma daļu, neietekmē viņa tiesības mantot. Šīs tiesības netiek zaudētas, ja nav izņemta mantojuma apliecība.
Par kopīpašuma sadali ir jāņem vērā tas, kāda veida īpašums tas ir (neapbūvēta zeme, dzīvoklis, māja ar zemi) un vai konkrēto īpašumu vispar ir iespējams sadalīt reālās daļās.
Civillikuma 1074. panta pirmā daļa noteic, ka nevienu kopīpašnieku nevar piespiest palikt kopīpašumā, ja vien tā nodibināšanas noteikumi nerunā tam pretim; savukārt katrs kopīpašnieks var katrā laikā prasīt dalīšanu. Tātad, ja kopīpašnieki nevar savā starpā vienoties, tad drīkstat celt prasību tiesā. Civillikuma 1075. pants nosaka: ja kopīpašnieki nevar vienoties par tās veidu, tad tiesa, raugoties pēc dalāmā priekšmeta īpašībām un lietas apstākļiem:
Vairāk par kopīpašuma dalīšanu varat uzzināt šeit.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!