Kā aprēķina slimības naudu, ja jaunais darbinieks ir nostrādājis tikai dažas dienas

J
jautā:
23. oktobrī, 2024
Ksenija

Labdien! Kā tiek aprēķināta dienas vidējā izpeļņa, kura nepieciešama darbnespējas lapas A aprēķinam, ja darbinieks uzsāka darba attiecības 2024. gada 1. oktobrī un no 7. oktobra tika atvērta darbnespējas lapa?

A
atbild:
Šodien
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba devējam ir pienākums apmaksāt darbnespējas lapu A likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 36. pantā noteiktajā apmērā, proti, ne mazāk kā 75% apmērā no vidējās izpeļņas par otro un trešo pārejošas darba nespējas dienu un ne mazāk kā 80% apmērā – par laiku no ceturtās darba nespējas dienas, taču ne ilgāku par 9 kalendāra dienām.

Tā kā darbinieks ir nostrādājis vien dažās dienas, aprēķinot slimības naudu, tostarp dienas vidējo izpeļņu, jums ir jāņem vērā darba līgumā nolīgtā darba samaksa. Proti, dienas vidējā izpeļņa aprēķināma, ievērojot darba samaksu un visas attiecīgā mēneša darba dienas.