Vai apdrošinātājam jāsedz nomas transporta izmaksas

J
jautā:
22. oktobrī, 2024
Iveta

Labrīt! Esmu ceļu satiksmes autoavārijā cietusī persona. Mašīna ir remontā. Vai es varu, kamēr mana automašīna ir remontā, pieprasīt ceļu satiksmes pārkāpēja apdrošināšanas kompānijai no pārkāpēja OCTA polises segt man nomas auto izmaksas?

A
atbild:
24. oktobrī, 2024
Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs
Agnese Mežinska, Administratīvi saimnieciskās daļas vadītāja

Saskaņā ar Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas (OCTA) likumu izdevumi par nomas auto netiek atlīdzināti.

Iestājoties apdrošināšanas gadījumam, apdrošinātājs, kurš apdrošinājis zaudējumu nodarījušā transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesisko atbildību, sedz zaudējumus par mantai nodarītajiem zaudējumiem.

Saskaņā ar OCTA likuma 25. pantu mantai nodarītie zaudējumi ir tādi zaudējumi, kas radušies:

  • transportlīdzeklim – tas ir bojāts vai bojā gājis;
  • ceļam, ceļa būvei, ēkai vai būvei – tie ir bojāti vai bojā gājuši;
  • personai piederošam īpašumam – tas ir bojāts vai bojā gājis, piemēram, bojāta sēta, velosipēds, mobilais telefons vai cits personas privātīpašums;
  • par mantas bojājumiem tiek uzskatīti arī zaudējumi, kas radušies, veicot CSN cietušo glābšanas darbus, vai radušies sakarā ar cietušās personas nogādāšanai ārstniecības iestādē izmantotā transportlīdzekļa bojājumu vai šī transportlīdzekļa salona notraipīšanu, kā arī zaudējumi, kas nodarīti, evakuējot transportlīdzekļus no ceļu satiksmes negadījuma vietas, vai sakarā ar kaitējumu videi.