Lasīšanai: 1 minūte

Kas var kļūt par kooperatīvās sabiedrības valdes locekli

J
jautā:
15. oktobrī, 2024
SNEŽANA

Labdien! Vai par kooperatīvās sabiedrības valdes locekli var tikt ievēlēts tikai sabiedrības biedrs vai arī jebkura fiziska persona, kas nav saistīta ar biedrību? Likumā šis punkts tiek formulēts diezgan neskaidri. Paldies!

A
atbild:
17. oktobrī, 2024

Atbilstoši “Kooperatīvo sabiedrības likuma” 11., 12., 29., 30., 31. pantā noteiktajam biedru kopsapulce ir augstākā sabiedrības pārvaldes institūcija. Kooperatīvās sabiedrības valdes locekļus ievēlē un atsauc tās biedri, balsojot biedru kopsapulcē (ja šie lēmumi nav padomes kompetencē). Par kooperatīvās sabiedrības valdes locekli var kļūt ne tikai tās biedrs. Papildu ierobežojumus valdes locekļa amata ieņemšanai ir iespējams paredzēt kooperatīvās sabiedrības statūtos. Tāpēc jums būtu jāpārbauda, kas par sabiedrības valdes locekļu ievelēšanu ir ierakstīts sabiedrības statūtos