Ceļu satiksmes negadījums un derīga vadītāja apliecība

J
jautā:
05. aprīlī, 2024
Baiba

Jautājums par ceļu satiksmes negadījumu. Braucu pa galveno ceļu atpakaļgaitā. No pagalma arī atpakaļgaitā izbrauca otrs auto, nedodot man ceļu. Notika sadursme. Apdrošinātāji par vainīgu atzina tikai mani, jo man nav atgūta vadītāja apliecība. Vai tas nozīmē, ka ar derīgu vadītāja apliecību var pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus un izvairīties no soda?

A
atbild:
08. aprīlī, 2024

Saskaņā ar Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likuma 31. panta 1. daļu apdrošinātāji, kas ir apdrošinājuši ceļu satiksmes negadījumos iesaistīto transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesisko atbildību, ņemot vērā ceļu satiksmes negadījuma (CSNg) apstākļus, izvērtē un nosaka katras ceļu satiksmes negadījumā iesaistītās personas atbildību par nodarītajiem zaudējumiem. Tas nozīmē, ka apdrošinātājs nosaka atbildību, balstoties uz CSNg apstākļiem, nevis to, vai transportlīdzekļa vadītājam ir bijusi derīga transportlīdzekļa vadītāja apliecība.