Darbinieku, kurš atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, nevar nosūtīt uz obligāto veselības pārbaudi

J
jautā:
18. oktobrī, 2024
Renāte

Labdien! Vai darba devējs var pieprasīt darbiniekam iziet obligāto veselības pārbaudi, ja darbinieks atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā? Vai ir kāds normatīvais akts, kas to regulē, vai tas ir atkarīgs no konkrētās darbavietas iekšējiem noteikumiem?

A
atbild:
23. oktobrī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Valsts normatīvie akti nenosaka darba devējam pienākumu atsaukt no bērna kopšanas atvaļinājuma (BKA) darbinieku, lai tas veiktu obligāto veselības pārbaudi (OVP).

Arī darba devējs iekšējos normatīvajos aktos nav tiesīgs noteikt, ka darbiniekam BKA laikā būtu jāveic OVP, jo šāda veselības pārbaude ir veicama darba laikā un pārbaudē pavadītais laiks ir apmaksājams.

Darbinieks, kas atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, izmanto savas likumā noteiktās tiesības un BKA laikā nav iesaistāms ar nodarbinātību saistītos pasākumos, arī kārtējās OVP veikšanā.

Ja ir pienācis laiks veikt OVP, tad šāds darbinieks uz pārbaudi ir nosūtāms pēc atgriešanās no BKA.