Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai no drauga saņemts naudas pārskaitījums ir apliekams ar nodokli

J
jautā:
Šodien
Diana

Labdien! Mans mīļotais (mēs neesam precējušies un nedzīvojam kopā) strādā ārzemēs un vēlas man sūtīt 3000 eiro mēnesī, lai varu uzkrāt naudu mūsu dzīvoklim. Šī nauda nav mans ienākums, es to tikai uzkrāšu. Vai man par šo naudu būs jāmaksā nodoklis?

A
atbild:
Šodien
Lidija Dārziņa
LV portāls

Saskaņā ar likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” noteikto nodoklis nav jāmaksā, saņemot naudas pārskaitījumu no laulātā vai reģistrēta partnera, kā arī tuva radinieka.

Pārējos gadījumos nodoklis jāmaksā no summas, kas pārsniedz 1425 eiro kalendāra gada laikā.