Vai var saņemt maternitātes pabalstu, turpinot strādāt otrā darbavietā

J
jautā:
15. oktobrī, 2024
Arta

Labdien! Esmu grūtniece un šobrīd strādāju divus algotus darbus. Pagaidām esmu darbspējīga abos darbos, bet vai būs iespējams pēc 30. grūtniecības nedēļas doties pirmsdzemdību atvaļinājumā tikai no vienas darbavietas, otrajā darbā vēl turpinot strādāt?

A
atbild:
17. oktobrī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Maternitātes pabalstu var saņemt sieviete, kura ir darba ņēmēja vai pašnodarbinātā, kura grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma dēļ zaudē ienākumus un kurai ārsts izsniedzis darbnespējas lapu B. Tas nozīmē, ka vienlaikus nevar saņemt maternitātes pabalstu un darba ienākumus vai ienākumus no saimnieciskās darbības.

Darbnespējas lapa B ir attiecināma uz visām personas darbavietām.

Maternitātes pabalstu piešķir un izmaksā par 56 vai 70 grūtniecības atvaļinājuma dienām un 56 vai 70 dzemdību atvaļinājuma dienām (ņemot vērā laiku, kad sieviete stājas ārsta uzskaitē, un to, vai dzemdībās bijuši sarežģījumi), par kurām ārsts izsniedzis darbnespējas lapu B.