Kas jādara parādniekam, kad ir izpildītas saistību dzēšanas plānā noteiktās darbības

J
jautā:
07. oktobrī, 2024
Iveta

Man ir beidzies maksātnespējas saistību plāna izpildes termiņš. Kādas ir manas tālākās darbības? Administrators neliekas ne zinis. Nesaprotu, kas man ir jādara.

A
atbild:
Šodien

Ja parādnieks sekmīgi ir veicis fiziskās personas saistību dzēšanas plānā noteiktās darbības, tad pēc šā plāna darbības beigām atlikušās minētajā plānā norādītās parādnieka saistības tiek dzēstas un apturētās izpildu lietvedības par dzēsto saistību piedziņu tiek izbeigtas (izņemot Maksātnespējas likumā noteiktos izņēmumus, skat. 164. panta ceturto daļu). Lēmumu par parādnieka atbrīvošanu no atlikušajām saistībām, kas norādītas fiziskās personas saistību dzēšanas plānā, pieņem tiesa, pabeidzot saistību dzēšanas procedūru.

Atbilstoši Maksātnespējas likuma 165. pantam parādniekam jāiesniedz tiesai pieteikums par saistību dzēšanas procedūras pabeigšanu, ja viņš:

  1. pilnā apmērā ir nokārtojis visas fiziskās personas saistību dzēšanas plānā iekļautās saistības;
  2. ir izpildījis fiziskās personas saistību dzēšanas plānu.

Izbeidzot saistību dzēšanas procedūru, tiesa vienlaikus izbeidz fiziskās personas maksātnespējas procesu.

Ja jums ir jautājumi, tad sazinieties ar savu maksātnespējas administratoru, lai saņemu konsultāciju par turpmāk veicamajām darbībām.