Lasīšanai: 1 minūte

Kā darbiniekam atsaukt uzteikumu

J
jautā:
18. septembrī, 2024
Nataļja

Saskaņā ar kādu likumu var atsaukt iesniegumu? Iesniegums ir par darba attiecību izbeigšanu.

A
atbild:
23. septembrī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likums neparedz darbiniekam tiesības atsaukt darba devējam iesniegto uzteikumu. Tomēr, ja situācija ir mainījusies un ja darbinieks vēlas darba tiesiskās attiecības turpināt, un ja uzņēmumā nav noteikta iekšējā kārtība uzteikuma atsaukšanai, jāvēršas pie darba devēja, lūdzot uzteikumu atsaukt. Gala lēmuma pieņemšana atbilstoši Darba likuma 100. panta trešajai daļai un 103. panta trešajai daļai būs darba devēja kompetence.

Vairāk par darbinieka uzteikumu varat lasīt LV portāla skaidrojumā “Kā pareizi uzrakstīt un iesniegt atlūgumu”.