Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kā privatizēt dzīvokli

J
jautā:
12. septembrī, 2024
Sintija

Labdien! Ko iesākt situācijā, kad ir uzsākta dzīvokļa privatizācija, bet ilgstoši netiek maksāta privatizācijas maksa? Kā pabeigt šo procesu? Cik ilgi tas var turpināties?

A
atbild:
12. septembrī, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Vispirms ir jānoskaidro, kā valdījumā ir dzīvoklis. Valsts dzīvoklis varētu būt SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs “Possessor”” (agrāk – Privatizācijas aģentūra) valdījumā. Iestādē jānoskaidro, kāds statuss ir dzīvojamajai mājai un dzīvoklim.

Savukārt, ja dzīvoklis ir pašvaldības valdījumā, tad par privatizācijas noteikumiem ir jāinteresējas vietējā pašvaldībā.

Īrēta pašvaldības vai valsts dzīvokļa iegūšana īpašumā var notikt saskaņā ar Publiskas personas mantas atsavināšanas likumu.

Vairāk par to, kā pārpirkt valsts vai pašvaldības dzīvokli, var izlasīt publikācijā “Kā pārpirkt valsts vai pašvaldības dzīvokli”.