Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Ja komerctelpās izmitina īrniekus

J
jautā:
05. septembrī, 2024
Katrina

Sveicināti! Mūsu daudzdzīvokļu mājas pirmajā stāvā ir komerctelpas un daļā vienas firmas telpu teritorijas dzīvo cilvēki, proti, firma izīrē telpas un saņem naudu. Telpas nav reģistrētas kā dzīvojamās telpas, bet gan alkohola veikals. Kur es varu vērsties, lai pārbauda, vai ir legāli to darīt? Jau iepriekš pateicos par atbildi!

A
atbild:
09. septembrī, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Jums būtu jāvēršas vietējā pašvaldībā, lai noskaidrotu, kāds ir telpu lietošanas statuss.

Par telpu lietošanas veidu maiņu plašāk varat lasīt LV portāla publikācijā “Telpu lietošanas veida maiņa – kad tā ir iespējama”.

Attiecībā uz izīrēšanu varat vērsties Valsts ieņēmumu dienestā, lai noskaidrotu, vai par telpu izīrēšanu tiek maksāti nodokļi.