Lasīšanai: 1 minūte

Darba līgumā nolīgtais ir saistošs izpildei

J
jautā:
03. septembrī, 2024
Ivo

Vai darba devējs var pilnā apmērā neizmaksāt algu, aizbildinoties ar atrunu, ka alga, ko esmu nopelnījis mēnesī, ir par lielu un SIA nav ko izmaksāt?

A
atbild:
10. septembrī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Nodibinot darba tiesiskās attiecības, darba devējs un darbinieks noslēdz darba līgumu, saskaņā ar kuru darbinieks uzņemas veikt noteiktu darbu, pakļaujoties noteiktai darba kārtībai un darba devēja rīkojumiem, bet darba devējs uzņemas maksāt nolīgto darba samaksu un nodrošināt taisnīgus, drošus un veselībai nekaitīgus darba apstākļus.

Darba līgumā nolīgtais pusēm – darbiniekam un darba devējam – ir saistošs izpildei.