Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Pakalpojuma sniedzēja (komersanta) prasījums noilgst trīs gadu laikā

J
jautā:
26. augustā, 2024
Jānis

Labdien! Man ir noslēgts līgums par atkritumu izvešanu vienu reizi divos mēnešos, bet, ja atkritumu konteinerā nav atkritumu, piezvanot varu atteikt izvešanu un rēķins netiek atsūtīts. Vai pakalpojuma sniedzējs var atsūtīt rēķinus par ilgāku laika periodu, piemēram, pirms diviem gadiem? Paldies!

A
atbild:
28. augustā, 2024
Pauls Vasks
jurists

Rēķinus pakalpojuma sniedzējs izraksta saskaņā ar jūsu un pakalpojuma sniedzēja savstarpēji noslēgto līgumu. Bez apstākļu precizēšanas nebūs iespējams komentēt, kādēļ pakalpojuma sniedzējs par pakalpojumu, kas sniegts pirms ilgāka laika, rēķinu jums izraksta tikai šobrīd. Tomēr pakalpojuma sniedzējs ir tiesīgs prasīt no jums samaksu par pienācīgi sniegtu pakalpojumu, kamēr vien konkrētajam prasījumam nav iestājies likumā noteiktais noilgums. Ņemot vērā pakalpojuma veidu, pakalpojuma sniedzējs minētajā gadījumā ir komersants, tādēļ saskaņā ar Komerclikuma 406. pantu noilgums šādam pakalpojuma sniedzēja (komersanta) prasījumam ir trīs gadi.