TĒMA: Nodokļi

Kapitāla nodoklim atbrīvojums no īpašuma pārdošanas ienākuma neattiecas uz papildu deklarēto adresi

J
jautā:
23. jūlijā, 2024
Edgars

Labdien! Esmu deklarējis dzīvesvietu ārpus sava īpašuma, bet savs īpašums (kas nav vienīgais īpašums) pieder vairāk nepiecus gadus un 12 mēnešus. Nepārtraukti savā īpašumā esmu deklarējis papildu adresi. Vai likuma izpratnē ir uzskatāma par deklarēto adresi, lai īpašuma pārdošanas gadījumā netiktu piemērots kapitāla pieauguma nodoklis?

A
atbild:
25. jūlijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” paredzēts, ka vispārējā gadījumā ienākumam no nekustamā īpašuma pārdošanas jeb kapitāla pieaugumam piemēro iedzīvotāju ienākuma nodokļa 20% likmi.

Atsevišķās situācijās ienākumu no nekustamā īpašuma pārdošanas neapliek ar nodokli, tai skaitā, ja pārdod īpašumu, kurš īpašumā ir vismaz piecus gadus un vismaz 12 mēnešus pēc kārtas piecu gadu periodā līdz pārdošanas līguma noslēgšanas dienai ir fiziskās personas deklarētā dzīvesvieta, kas nav deklarēta kā papildu adrese.

Tas ir noteikts likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 9. panta pirmās daļas 33. punktā.