TĒMA: Pirmsskola

Līdzfinansējumu aukļu pakalpojumam piešķir pašvaldība, kurā bērns deklarēts

J
jautā:
21. jūlijā, 2024
Sanita

Labdien! Meita ir deklarēta Rīgā un šogad vēl nesagaidīja valsts bērnudārza rindu Jelgavā. Vai es kā māte varu pieteikties aukles līdzfinansējumam, kamēr sagaidām bērnudārza rindu? Kurā pašvaldībā varu pieteikties, ja tas ir iespējams?

A
atbild:
19. augustā, 2024
Santa Galiņa
LV portāls

Saskaņā ar Pašvaldību likumu viena no pašvaldības autonomajām funkcijām ir gādāt par iedzīvotāju izglītību, tostarp pirmsskolas izglītības pieejamību. Savukārt Izglītības likums noteic, ka jebkuras pašvaldības pienākums ir nodrošināt bērniem, kuru dzīvesvieta deklarēta pašvaldības administratīvajā teritorijā, iespēju iegūt pirmsskolas izglītību un pamatizglītību bērna dzīvesvietai tuvākajā pašvaldības izglītības iestādē.

Jūs minat, ka meita ir deklarēta Rīgā, tāpēc nepieciešamos atbalsta pasākumus ir tiesīga piešķirt Rīgas pašvaldība. Aicinām vērsties Rīgas valstspilsētas pašvaldībā, lai noskaidrotu līdzfinansējuma saņemšanas iespējas bērnu uzraudzības (aukļu) pakalpojumam.