Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Drošība

Policijas darbiniekam ir tiesības pieprasīt un saņemt informāciju, dokumentus un citus materiālus

J
jautā:
17. jūlijā, 2024
Kristiāna

Labdien! Vai varat sniegt skaidrojumu likuma Par policiju 12. panta 1. daļas 31. punktam? Iestādē ir saņemts iesniegums par mantas bojāšanu.

A
atbild:
23. jūlijā, 2024
Sandis Zellis
jurists

Likuma “Par policiju” 12. panta pirmās daļas 31. punkts noteic policijas darbinieka tiesības pieprasīt un saņemt bez maksas no publiskajām personām un privātpersonām informāciju, dokumentus un citus materiālus.

Minētā tiesību norma piemērojama policijas resorisko pārbaužu laikā, lai pārbaudītu, kā tiek ievērotas tiesību normas, un atklātu likuma pārkāpumus. Tiesības ne tikai saņemt, bet arī pieprasīt informāciju un dokumentus no publiskajām personām un privātpersonām ir noteiktas arī visu izmeklēšanas iestāžu, operatīvās darbības subjektu speciālajos likumos.