Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai par dzīvesvietas deklarāciju var prasīt papildu īres maksu

J
jautā:
04. jūlijā, 2024
Liena

Labdien! Vai īpašnieks no īrnieka ir tiesīgs prasīt papildu ikmēneša maksu (10% no īres) par īrnieka dzīvesvietas deklarāciju?

A
atbild:
08. jūlijā, 2024
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Lapsa, zvērināts advokāts, LU Juridiskās fakultātes pasniedzējs

Atbilstoši Dzīvojamo telpuīres likuma 15. pantam izīrētājs nedrīkst liegtīrniekam viņaīrēto dzīvojamo telpu deklarēt kāsavu dzīvesvietu. Šīirīrnieka tiesība, kas nav nekādi aprobežota, un šādas maksas pieprasīšanu nevar atzīt par tiesisku.