Kā aprēķina bērna kopšanas atvaļinājuma ilgumu un laiku, kad jāatgriežas darbā

J
jautā:
14. jūnijā, 2024
Nadežda

Sveiki! Vēlētos saprast, kad pēc BKA jāatsāk darba gaitas. BKA sākās 08.01.2024., un es to pieteicu uz 19 mēnešiem. Nenododamo daļu izvēlējos izmantot uzreiz pēc BKA. Vai ir pareizi aprēķināts, ka man jāatgriežas darbā 14.02.2025.?

A
atbild:
19. jūnijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 156. pants nav mainīts un noteic, ka bērna kopšanas atvaļinājuma ilgums ir pusotrs gads jeb 18 mēneši. To iespējams izmantot visu uzreiz vai pa daļām, līdz bērns sasniedz astoņu gadu vecumu.

Jūsu jautājumā norādītie 19 mēneši un (pabalsta) nenododamā daļa ir attiecināmi uz jūsu izvēlēto vecāku pabalsta saņemšanas periodu, nevis bērna kopšanas atvaļinājumu.

Lai aprēķinātu bērna kopšanas atvaļinājuma ilgumu un laiku, kad jāatgriežas darbā, jāņem vērā ir darba devējam iesniegumā norādītais datums, ar kuru sāk izmantot bērna kopšanas atvaļinājumu, un tā izvēlētais ilgums. Ja iesniegumā darba devējam lūdzāt piešķirt bērna kopšanas atvaļinājumu, sākot ar 08.01.2024., uz maksimālo ilgumu, tad darbā jums ir jāierodas 09.07.2025.